0

مقالات

این قدرتمندترین راهکار برای پایان دادن به اختلاف است

این قدرتمندترین راهکار برای پایان دادن به اختلاف است

شاید برای شما هم روزهای تلخی پیش‌آمده باشد که با همسرتان سر یک موضوع به تفاهم نرسیده‌اید و اگر کارتان به دعوا نکشیده باشد، در بهترین حالت از هم دلخور شدید. شاید یکی از شما قهر هم کرده باشد و تا چند روز، سایه سرد تلخی‌ها، زندگی‌تان را به چالش کشیده باشد. در این شرایط چکار کردید؟ بهترین راه‌حلی که پیدا کردید چه بوده؟ چطور سعی کردید از تکرار آن جلوگیری کنید؟ اصلاً متوجه شدید چرا این اتفاق می‌افتد؟ من میخواهم یک راهکار بسیار قدرتمند و واقعی را به شما پیشنهاد کنم.

با این روش از کسالت خانه داری خلاص شوید

با این روش از کسالت خانه داری خلاص شوید

خانم‌های خانه‌دار، شما به کدام‌یک مبتلا هستند؟ کسالت یا افسردگی؟ چرا؟

اهمیت این پرسش وقتی به چشم می‌آید که بدانیم فرار از کسالت، یکی از مهم‌ترین دلایل خانم‌ها برای اشتغال خارج از خانه، بعد از انگیزه‌های مالی مانند استقلال مالی یا نیازهای معیشتی است. کسالت نوعی احساس کرختی، بی‌انگیزگی، خستگی، بی‌حوصلگی، احساس بی‌ثمری و تکراری شدن زندگی یا چیزی شبیه این‌هاست که معمولاً به‌اشتباه، آن را افسردگی می‌نامیم. 

پاسخ به چند شبهه در مورد طب اسلامی

پاسخ به چند شبهه در مورد طب اسلامی

باتوجه به جهش پیش آمده در به کارگیری و ترویج دستورات اسلامی در طب، پس از آشکار شدن علائم ناکارمدی طب جدید در این دوره، افرادی آگاهانه یا ناآگانه تلاش می کنند تا با طرح شبهاتی، طب اسلامی را ناکارآمد جلوه داده و مردم مومن را نسبت به آن بد بین نمایند. از این تصمیم گرفتم با نگارش این مقاله به رایج ترین شبهات مطرح شده پاسخ دهم. لحن و بیان این مقاله مشابه مقالات علمی است و امیدوارم در فرصت دیگری بتوانم آن را ویرایش و ساده تر کنم. 

7 ویژگی دفع که نشانه سلامتی گوارش و بدن شماست

7 ویژگی دفع که نشانه سلامتی گوارش و بدن شماست

 شاید کمتر به این نکته توجه شده که توجه به دفع روزانه می تواند یک عامل مهم کنترل سلامتی دستگاه گوارش باشد. گوارش یکی از اعضای مهم و اساسی بدن است و بیمار شدن آن نتیجه ای جز بیماری کل بدن نخواهد داشت. بیمار شدن گوارش موجب ضعف بدن، خستگی زودهنگام، احساس کسالت، درد و اختلال در فعالیت روزانه ما شود. به همین دلیل در این مقاله به 7 ویژگی مهم اشاره می کنیم که با کنترل آن ها می توانید از سلامت گوارش خود اطمینان یابید و در صورت وجود هرگونه مشکلی با اقدام به موقع از شیوع بیماری پیشگیری کنید.

چگونه یک تحقیق خواستگاری مطمئن انجام بدیم؟

چگونه یک تحقیق خواستگاری مطمئن انجام بدیم؟

گفتگوی خواستگاری ، لازم است؛ اما تمام آنچه را که ما از شناخت طرف مقابل می خواهیم، به ما نمی دهد. در مواردی ممکن است با هرشگردی که در گفتگو به کار می بریم، نتوانیم به آنچه در درون او می گذرد، پی ببریم؛ اما اگر تحقیق به صورت اصولی انجام بگیرد. میتواند کمک شایانی به شناخت طرف مقابل کند. در تحقیق، باید چند نکته مهم را در نظر گرفت.

عالم برتر در یک نگاه

رسالت و ماموریت عالم برتر، گشودن مسیری برای ورود به عالم حقیقی حیات انسان‌هاست. عالمی که اگر انسان رهجو موفق گردد در آن به سر ببرد، همه‌ی ابعاد وجودی و استعدادهای درونی‌اش در مسیر تکامل قرار گرفته و این رشد و قرب نتیجه‌ای جز آرامش پایدار و ابدی نخواهد داشت. این اولین بار است که یک گروه آموزشی هدف خود را زندگی بهتر براساس واقعیت قرار می‌دهد.